Παρασκευή 24.05.2024

Εκδήλωση Βραβεύσεων Κλασικού Αθλητισμού

Στο πλαίσιο του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Στίβου Κ18 Α/Γ, που θα διεξαχθεί από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου, την Παρασκευή 10 Μαΐου 2024 το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, θα πραγματοποιηθεί το δεύτερο μέρος της «Εκδήλωσης Βραβεύσεων Κλασικού Αθλητισμού», αθλητών-τριών των σωματείων της Λήμνου, που διακρίθηκαν στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα κατά την αγωνιστική περίοδο 2023.

Θα τιμηθούν επίσης οι προπονητές των αθλητών/τριών, τα σωματεία τους καθώς και  φορείς  & προσωπικότητες που στήριξαν το έργο της ΕΑΣ και συνέβαλαν στην πρόοδο και ανάπτυξη του Κλασικού Αθλητισμού των νησιών του νομού μας.

Οι βραβεύσεις, θα πραγματοποιηθούν από ώρα 18:45 – 19:15.

Σας προσκαλούμε να παρευρεθείτε στην «Εκδήλωση Βράβευσης»  στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης, να παρακολουθήσετε τους αγώνες και να χειροκροτήσουμε όλοι μαζί την προσπάθεια των νεαρών αθλητών  και αθλητριών του νομού μας.

Χορηγός της εκδήλωσης είναι η Γενική Γραμματεία Αιγαίου & Νησιωτικής Πολιτικής, την οποία ευχαριστούμε για την έμπρακτη υποστήριξή της στην Ένωσή μας και στον Κλασικό Αθλητισμό των νησιών μας.       

Συνημμένα επισυνάπτουμε το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων όπου συμπεριλαμβάνεται και η εκδήλωση βραβεύσεων των τιμώμενων από το νησί της Λήμνου.

 

ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΛΕΣΒΟΥ

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ  Κ18 (ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ) – 16ου ΟΜΙΛΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΜΑΙΟΥ 2024

ΩΡΑ

ΔΡΟΜΟΙ

 

ΑΛΜΑΤΑ

 

ΡΙΨΕΙΣ

15:30 100Μ ΕΜΠ. Κ18 Γ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Κ18 Γ &

ΥΨΟΣ Κ18 Α

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ18 Α
15:50 400Μ ΕΜΠ. Κ18 Α    
16:10 800Μ Κ18 Γ    
16:15   ΜΗΚΟΣ Κ18 Γ  
16:30 800Μ Κ18 Α    
16:50 100Μ Κ18 Α   ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Κ18 Α & Γ
17:30 100Μ Κ18 Γ    
17:45   ΤΡΙΠΛΟΥΝ Κ18 Α & Γ  
17:50     ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Κ18 Α
18:10 5000Μ ΒΑΔΗΝ Κ18 Α & Γ    
18:45 – 19:15 ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ, ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ, ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΛΗΜΝΟΥ ΑΓΩΝ. ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2023 – ΦΟΡΕΩΝ
19:15 200Μ Κ18 Α ΜΗΚΟΣ Κ18 Α ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Κ18 Γ
19:45 200Μ Κ18 Γ    
20:10 2000Μ Φ.Ε. Κ18 Α    
20:15     ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Κ18 Γ
20:30 3000Μ Κ18 Α & Γ    
20:50 400Μ Κ18 Γ    
21:10 400Μ Κ18 Α    
21:30 1500Μ Κ18 Γ    
21:50 1500Μ Κ18 Α    
22:10 ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ400Μ  Κ18 Α    
22:30 ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ100Μ  Κ18 Γ    
22:50 ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ100Μ  Κ18 Α    

 Η ΤΕΧΝ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ

 

 ΕΛΕΝΗ  ΜΑΡΙΓΛΗ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ