Τετάρτη 28.07.2021

Πετάνε για Ταλίν Φιάσκα και Ρουμελιώτη.

Στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ23 ετών θα βρεθούν η Όλγα Φιάσκα και η Φωτεινή Ρουμελιώτη.

Η ανακοίνωση του ΣΕΓΑΣ Λέσβου:

ΜΎΤΙΛΗΝΗ 5-07-2021

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ Κ23 – ΤΑΛΙΝ ΕΣΘΟΝΙΑΣ

Το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23 ξεκινάει την Πέμπτη 8/7/2021 στο Ταλίν της Εσθονίας με την χώρα μας να
εκπροσωπείται από δυνατή ομάδα.
Η αποστολή μας αναχωρεί για το Ταλίν την Τρίτη (6/7) σε τρία γκρουπ και θα επιστρέψει στην Αθήνα την ερχόμενη Δευτέρα (12/7).
Η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία έκανε ήδη γνωστό πως οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά σε livestreaming μετάδοση.

Ανάμεσά τους σ΄ αυτή την σπουδαία διοργάνωση συμμετέχουν με το εθνόσημο και εκπροσωπούν την Ελλάδα και τη Λέσβο οι αθλήτριες των σωματείων της ΄Ενωσης :

***ΟΛΓΑ ΦΙΑΣΚΑ (ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ) στα 20χλμ Βάδην και
***ΦΩΤΕΙΝΗ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ (ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ) στη Σκυταλοδρομία 4χ100μ.

Το νέο πρόγραμμα των αγώνων

—-Πέμπτη (8/7)—-Πρωί—–
09.45 Δισκοβολια (Γ) α’ γκρουπ πρ.
10.00 400 μ. (Γ) πρ. Τζόνσον
10.15 Υψος (Γ) πρ. Δόση, Μαλταμπέ, Κουτσούκη
10.30 Σφαιροβολία (Α) πρ. Μουζενίδης, Μαχαίρας
10.40 400 μ. (Α) πρ. Ντέτσικας
11.10 Δισκοβολία (Γ) β’ γκρουπ πρ.
11.30 100 μ. εμπ. 7αθλου
12.00 100 μ. (Γ) πρ. Μιχαηλίδου
12.40 Επί κοντώ (Α) πρ. Καραλής, Ρίζος, Σάντας
12.45 Σφυροβολία (Α) πρ. α΄γκρουπ Φραντζεσκάκης, Μεμά
12.50 Ύψος επτάθλου
12.55 400 μ. εμπ. (Α) Δρίτσας
13.40 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.
13.55 Σφυροβολία (Α) πρ. β΄γκρουπ

Πέμπτη 8/7 —Απόγευμα—

16.15 Δισκοβολία (Α) πρ. α’ γκρουπ
16.50 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.
17.10 Τριπλούν (Γ) πρ. Καρύδη
17.30 Δισκοβολία (Α) πρ. β’ γκρουπ
17.35 1.500 μ. (Α) πρ.
18.15 800 μ. (Γ) πρ.
18.20 Σφαιροβολία 7αθλου
18.50 10.000 μ. (Α) Τελικός Αναγνώστου
19.00 Σφυροβολία (Γ) πρ. α΄γκρουπ Κοσμίδου
19.05 Μήκος (Α) πρ.
19.30 Σφαιροβολία (Α) Τελικός
19.35 200 μ. 7αθλου
20.05 100 μ. (Α) πρ.
20.10 Σφυροβολία (Γ) πρ. β΄γκρουπ
20.35 100 μ. (Γ) Ημ.

Παρασκευή (9/7)—-πρωί—-
09.30 Ακοντισμός (Α) πρ. α΄γκρουπ Τσίτσος
10.00 100 μ. εμπ. (Γ) πρ.
10.35 επί κοντώ (Γ) πρ. Αδαμοπούλου
10.40 Ακοντισμός (Α) πρ. β΄γκρουπ
10.45 110 μ. εμπ. (Α) πρ. Μποίτσιος, Τοτολίδης
11.35 1.500 μ. (Γ) πρ.
12.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. α΄γκρουπ Γρηγοριάδου, Μάλλη
12.05 800 μ. (Α) πρ.
12.40 200 μ. (Α) πρ.
12.45 Μήκος 7αθλου
13.15 Ακοντισμός (Γ) πρ. β΄γκρουπ
13.20 200 μ. (Γ) πρ. Αναστασίου

Παρασκευή 9/7 —Απόγευμα—

15.00 Ακοντισμός 7αθλου
15.10 400 μ. εμπ. (Α) Ημ.
15.30 400 μ. εμπ. (Γ) Ημ.
16.00 Τριπλούν (Γ) Τελικός
16.05 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.
16.15 Ακοντισμός 7αθλου
16.30 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός
17.00 400 μ. (Γ) Ημ.
17.15 Ύψος (Α) πρ.
17.20 400 μ. (Α) Ημ.
17.45 Σφυροβολία (Α) Τελικός
18.00 100 μ. εμπ. (Γ) Ημ.
18.30 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.
18.35 Μήκος (Α) Τελικός
19.00 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Φιλτισάκου, Φιάσκα, Σεφεριάδη
19.05 800 μ. 7αθλου
19.35 Δισκοβολία (Γ) Τελικός
19.40 10.000 μ. (Γ) Τελικός Σκαρπέτη
20.30 100 μ. (Α) Τελικός
20.47 100 μ. (Γ) Τελικός

Σάββατο 10/7—Πρωί—

09.45 Μήκος (Γ) πρ. Καρύδη, Χαϊτίδου, Στεφανοπούλου
10.00 100 μ. 10αθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
10.55 Σφαιροβολία (Γ) πρ. Μαγκούλια
11.35 Μήκος 10αθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
12.15 200 μ. (Γ) Ημ.
12.45 200 μ. (Α) Ημ.
13.00 Τριπλούν (Α) πρ. Πανταζής
13.05 Σφαιροβολία 10αθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.

Σάββατο 10/7 —-Απόγευμα—-
15.45 Υψος 10αθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
16.05 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
16.10 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
16.25 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
16.40 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
17.20 1.500 μ. (Α) Τελικός
17.40 Σφυροβολία (Γ) Τελικός
17.45 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
18.00 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός
18.10 Επί κοντώ (Α) τελικός
18.15 400 μ. (Γ) Τελικός
18.30 400 μ. (Α) Τελικός
18.40 Ύψος (Γ) Τελικός
19.00 800 μ. (Γ) Τελικός
19.20 400 μ. 10αθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
19.35 Δισκοβολία (Α) Τελικός
20.00 5.000 μ. (Α) Τελικός
20.45 200 μ. (Γ) Τελικός
20.55 200 μ. (Α) Τελικός

Κυριακή 11/07 —Πρωί
09.40 110 μ. 10αθλου Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
10.30 Δισκοβολία 10αθλου α΄γκρουπ Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
10.40 4Χ400 μ. (Α) πρ.
11.00 Τριπλούν (Α) Τελικός
11.10 4Χ400 μ. Α πρ. ΕΛΛΑΔΑ
11.30 Δισκοβολία 10αθλου β΄γκρουπ
12.00 4Χ100 μ. (Γ) πρ. ΕΛΛΑΔΑ
12.25 4Χ100 μ. (Α) πρ.
12.40 Επί κοντώ 10αθλου
12.50 Ακοντισμός (Γ) Τελικός

Κυριακή 11/7—-Απόγευμα—-
16.00 Ακοντισμός 10αθλου α΄γκρουπ Ανδρέογλου Αντ., Ανδρέογλου Αγγ.
16.20 Μήκος (Γ) Τελικός
16.30 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
16.45 3.000 μ. στιλ (Α) Τελικός
17.00 Ακοντισμός 10αθλου β΄γκρουπ
17.15 1.500 μ. (Γ) Τελικός
17.30 800 μ. (Α) Τελικός
17.40 Ύψος (Α) Τελικός
17.55 5.000 μ. (Γ) Τελικός
18.30 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός
18.40 Ακοντισμός (Α) Τελικός
18.45 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός
19.00 1.500 μ. 10αθλου
19.35 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός
19.50 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ – ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ & ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΟΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΣ ΟΛΓΑ & ΦΩΤΕΙΝΗ!!!

Από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου

πηγή άρθρου και φωτογραφίας: https://athlitikometopo.gr

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ