Σάββατο 28.05.2022

Πρωταθλήτρια η Αθλητική Λέσχη

Πρωταθλήτρια ομάδα στους Παίδες αναδείχθηκε η Αθλητική Λέσχη κερδίζοντας στον τελικό της Κυριακής τον Παλλεσβιακό 50-58.

Το Σάββατο διεξήχθη το final four, με την Αθλητική Λέσχη να παίρνει την πρόκριση στο τελικό κερδίζοντας τον Αίολο 60-42, ενώ ο δεύτερος φιναλίστ Παλλεσβιακός νίκησε 68-48 την Ολυμπιάδα. Στον μικρό τελικό, ο Αίολος νίκησε την ομάδα της Μήθυμνας 57-50.

Η Αθλητική Λέσχη πήρε επίσης την πρόκριση στην Β Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων με την συμμετοχή της στον δεύτερο όμιλο. Η ομάδα της Μυτιλήνης θα αντιμετωπίσει τις ομάδες ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου, Ακαδημία Σχηματαρίου Πρωτέας και ΑΟ Νέος Κεραυνός Λάρισας.

Τελικός

Παλλεσβιακός – Αθλητική Λέσχη 50-58

Ημίχρονο 32-27

Δεκάλεπτα 18-17 14-10 5-22 13-9

Παλλεσβιακός (Προκοπίου): Κουλαγίνης 1, Κριαράς,Καρεκος, Ευστρατίου 10, Παπαδημητρίου , Κούσκος, Μουτσουγιάννης 3, Κελεμένης 21, Τσοκαρος, Καμπουρέλλης 4, Κοντός 11(1), Γανώσης

Αθλητική Λέσχη(Καραμβάλης): Κιντάκας , Σαμαρτζίδης 2 , Τοπαλής 1, Ελευθερίου 10, Δεμερτζής 20(4), Μηλάτος , Στυλιανίδης 15 , Βελέντζας, Τελωνιάτης 10(1), Βαμβακάς , Νικέλλης , Τζιμης

Μικρός Τελικός

Αίολος-Ολυμπιας 57-50

Ημίχρονο 27-21

Δεκάλεπτα 14-15 13-6 13-15 17-14

Αίολος ( Γιαννίκος Θ.): Γιαννίκος 9, Τσίκλος 18(1) , Βουβούλης, Καλαϊτζής , Ρούσσης 9, Καραβελάκης , Μοσχόβης Ε. , Παρασκευάς 2 , Βουλγαρέλλης, Φωτέλλης 7, Μοσχόβης Γ. 10, Δημητρίου 2

Ολυμπιάς (Καραγιάννης): Χατζηχαραλάμπους Α. , Μπάλιακας 4, Χατζηχαραλάμπους Γ. , Ευαγγέλου , Ιωσηφέλλης Α. ,Τσαπώνης 37, Πουλόπουλος 9, Μπακαλμπασης

Ημιτελικοί

Παλλεσβιακός- Ολυμπιάς 68-48

Ημίχρονο 40-22

Δεκάλεπτα 22-14 18-8 15-16 13-10

Παλλεσβιακός (Προκοπίου): Κουλαγίνης 7(2), Κριαράς,Καρεκος, Ευστρατίου 14(2), Παπαδημητρίου , Κούσκος, Μουτσουγιάννης 12, Κελεμένης 15, Τσοκαρος, Καμπουρέλλης 5(1), Κοντός 15, Γανώσης

Ολυμπιάς (Καραγιάννης): Χατζηχαραλάμπους Α. , Μπάλιακας 11, Χατζηχαραλάμπους Γ. , Ξυνέλλης,Ευαγγέλου , Ιωσηφέλλης Α. 2,Τσαπώνης 34(1), Ιωσηφέλλης Φ., Πουλόπουλος 1, Μπακαλμπασης

Αθλητική Λέσχη- Αίολος 60-42

Ημίχρονο 30-17

Δεκάλεπτα 16-10 14-7 15-16 15-9

Αθλητική Λέσχη(Καραμβάλης): Κιντάκας , Σαμαρτζίδης , Τοπαλής, Ελευθερίου 14, Δεμερτζής 27(6), Μηλάτος , Στυλιανίδης 8 , Βελέντζας 2, Τελωνιάτης 9, Βαμβακάς , Γεωργίου , Τζιμης

Αίολος ( Γιαννίκος Θ.): Γιαννίκος 14(1), Τσίκλος 7(1) , Βουβούλης, Καλαϊτζής , Ρούσσης 8, Καραβελάκης , Μοσχόβης Ε. 2 , Παρασκευάς , Βουλγαρέλλης, Φωτέλλης 7(1), Μοσχόβης Γ. 2, Δημητρίου 2

Το πρόγραμμα της Β Φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος

13/05/22

ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου – Αθλ Λέσχη Μυτιλήνης

Ακαδημία Σχηματαρίου Πρωτέας-ΑΟ Νέος Κεραυνός Λάρισας

14/05/22

ΑΟ Νέος Κεραυνός Λάρισας – ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου

Αθλητική Λέσχη Μυτιλήνης – Ακαδημία Σχηματαρίου Πρωτέας

15/05/22

ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου – Ακαδημία Σχηματαρίου Πρωτέας

ΑΟ Νέος Κεραυνός Λάρισας – Αθλητική Λέσχη Μυτιλήνης

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ