Κυριακή 25.02.2024

Σύσταση Συμβουλίων και Επιτροπών στο Δήμο Λήμνου

Το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Λήμνου έλαβε χθες, Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου, σειρά αποφάσεων για τον ορισμό των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Λήμνου, των μελών των Σχολικών Επιτροπών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (έως 29/06/2024), των εκπροσώπων στη Γενική Συνέλευση των Μετόχων και την Επιτροπή Διαχείρισης του Προγράμματος CLLD/LEADER της Αναπτυξιακής Λήμνου Α.Α.Ε. ΟΤΑ, καθώς επίσης και των εκπροσώπων στη Γενική Συνέλευση και στο Διαχειριστικό Συμβούλιο στης Α.Μ.Κ.Ε. «Λήμνος Τουριστική».

Επίσης, μεταξύ άλλων, συστάθηκε η Δημοτική Επιτροπή Ισότητας των Φύλων, ορίστηκαν οι εκπρόσωποι του Δήμου στη Γ.Σ. της Δ.Ε.Δ.Α.Π.Α.Λ., ενώ στη συνέχεια ο κ. Χρυσόστομος Μυρτζανής ορίστηκε  ως ο Δημοτικός Σύμβουλος που θα εκτελεί χρέη Προέδρου στη Δημοτική Κοινότητα Καλλιόπης, μετά την εκδημία του εκλεγμένου Προέδρου της Κοινότητας, του αείμνηστου Νικόλαου Ρόκκου.

 

Διοικητικό Συμβούλιο του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Λήμνου

Πρόεδρος η Δήμαρχος Γεώργα Ελεονώρα με αναπληρωτή τον Αντιδήμαρχο Πυρομάγλου Χρήστο

Λοιπά μέλη:

Καλτσούνης Χρήστος, Λιμενάρχης Μύρινας

Αρβανίτης Γεώργιος, τέως Λιμενάρχης Μύρινας, με αναπληρωτή τον Παπαδημητρίου Χαράλαμπο

Κανταράς Στυλιανός, με αναπληρώτρια τη Χάρου-Κατέ Ελένη

Γαροφαλλίδης Εμμανουήλ με αναπληρωτή τον Σαρικλή Θεόδωρο

Επίσης, ανεγνώσθη η απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Αγίου Ευστρατίου, σύμφωνα με την οποία μέλη του Δ.Σ. του Δ.Λ.Τ.Λ. εξελέγησαν επίσης οι κάτωθι:

Σινάνης Κωνσταντίνος, Δήμαρχος

Πανέρα Βασιλική

Κουδουνάς Μιχαήλ

Καραϊσκάκη Χρυσούλα

Σχολική Επιτροπή Σχολικών Μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:

Πρόεδρος: Λυγδά Ιουλία, με αναπληρώτρια τη Διαματάρη Ιωάννα – Ελπίδα

Αντιπρόεδρος: Πυρομάγλου Χρήστος, με αναπληρωτή τον Χασάπη Ευάγγελο

Λοιπά μέλη (Δημοτικοί Σύμβουλοι):

Σκαπέτης Χαράλαμπος με αναπληρωτή τον Κουτσογιάννη Αντώνιο

Γαροφαλλίδου – Παπούλκα Αδαμαντία με αναπληρωτή τον Μυρτζανή Χρυσόστομο

Μαδυτινός Κωνσταντίνος με αναπληρωτή τον Γαροφαλλίδη Εμμανουήλ

Ελευθεράκη – Σάραγκα Σοφία με αναπληρωτή τον Σακαρίκο Γεώργιο

Παλαιολόγου Ευαγγελία

Σκούρας Κωνσταντίνος

Ζαΐμη Χριστίνα

Ρόκκος Εμμανουήλ

Τάντος Κωνσταντίνος

Φωτοπούλου Χαριτίνη

Πολυμένη Ελένη

Δανιήλ Ευάγγελος

Κρυσταλλάς Αλέξανδρος (εκπρόσωπος των μαθητών)

Σχολική Επιτροπή Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης:

Πρόεδρος : Λυγδά Ιουλία, με αναπληρώτρια τη Διαματάρη Ιωάννα- Ελπίδα

Αντιπρόεδρος: Μυρτζανής Χρυσόστομος με αναπληρώτρια τη Γαροφαλλίδου- Παπούλκα Αδαμαντία

Λοιπά μέλη:

Κουτσογιάννης Αντώνιος με αναπληρωτή τον Λαντούρη Χρυσοβαλάντη

Σκαπέτης Χαράλαμπος με αναπληρωτή τον Τουλαδέλλη Κωνσταντίνο

Μαδυτινός Κωνσταντίνος με αναπληρωτή τον Γαροφαλλίδη Εμμανουήλ

Ελευθεράκη – Σάραγκα Σοφία με αναπληρωτή τον Γεώργιο Σακαρίκο

Χαψή Βασιλική

Γιαρμαδούρου – Τζαννέτου Αθηνά

Χαραλαμπίδου Μαρία

Βλάττας – Λαμπρινός Άγγελος

Καρατζόγλου Αργύριος

Ράλλη Μαρίνα

Πιτσικάς Χρυσοβαλάντης

Εκπρόσωποι στη Γενική Συνέλευση των Μετόχων του Προγράμματος CLLD/Leader της Αναπτυξιακής Λήμνου Α.Α.Ε. ΟΤΑ

Καμβύση Σαραντία

Καφαλτής Αλέξανδρος

Κουτσογιάννης Αντώνιος

Ορφανίδης Νεκτάριος

Ρουμελιώτης Ανδρέας

Σεβαστός Τρύφωνας

Φαρμάκης Χαράλαμπος

Τακτικό και αναπληρωματικό μέλος στην 6μελή Επιτροπή Διαχείρισης του Προγράμματος CLLD/Leader της Αναπτυξιακής Λήμνου Α.Α.Ε. ΟΤΑ

Τακτικό μέλος: Κουτσογιάννης Αντώνιος

Αναπληρωματικό μέλος: Ορφανίδης Νεκτάριος

Τακτικό και αναπληρωματικό μέλος στην που θα συμμετέχει  στην εφταμελή (7) «ΕΔΠ LEADER» της ΑΝ.Ε.Λ. Α.Ε. για την Προγραμματική Περίοδο 2021-2027.

Τακτικό μέλος: Κουτσογιάννης Αντώνιος

Αναπληρωματικό μέλος: Ορφανίδης Νεκτάριος

 

Εκπρόσωποι του Δήμου Λήμνου στη Δ.Ε.Δ.Α.Π.Α.Λ. Α.Ε.

Χασάπης Ευάγγελος

Δανιήλ Νικόλαος

Εκπρόσωποι στη Γενική Συνέλευση και το Διαχειριστικό Συμβούλιο της Α.Μ.Κ.Ε. «Λήμνος Τουριστική»

Γενική Συνέλευση:

Γαροφαλλίδου – Παπούλκα Αδαμαντία

Σταματέρη Σεβαστή

Παρίσσου Αικατερίνη

Ζουπαντής Αντώνιος

Πατρώνιας Αντώνιος

Καλλιμανά Θεοδοσία

Ελευθεράκη – Σάραγκα Σοφία

Διαχειριστικό Συμβούλιο

Πρόεδρος: Γαροφαλλίδου – Παπούλκα Αδαμαντία με αναπληρωτή τον Μπουλώτη Δημήτριο

Λοιπά μέλη:

Σταματέρη Σεβαστή με αναπληρωτή τον Σαράντη Κωνσταντίνο

Παρίσσου Αικατερίνη με αναπληρώτρια τη Λασκαρίδου Ειρήνη

Κουζίνα Ελένη με αναπληρωτή τον Παντελαρούδη Γεώργιο

Δημοτική Επιτροπή Ισότητας των Φύλων

Πρόεδρος: Δανιήλ Νικόλαος

Λοιπά μέλη:

Μπούρδου Αργώ

Ζαΐμη Χριστίνα

Παπαζιάν Ισαάκ

Λούγκλου Φανή

Κατσάνου Μαρία

Μουστάκας Παναγιώτης

Ελευθεράκη-Σάραγκα Σοφία

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ